KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521018
nr 1152 1018
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Marknadsplats, signerad 1936, duk, 65x54 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:30:38
4/12 22:58:42
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo